YORUM YAPMA!.. OKU!..

Rus uçağının düşürülmesi vesilesiyle bugüne değin süregelen değerlendirme şekli bam-başka bir hal almıştır ve bundan sonra pek çok olayın analizi görünen ve arzu edilenin dışında yapılacaktır.. bundan dolayıdır ki; şimdiye dek genel anlamda benimle hem-fikir olan okuyucularımın çoğu, bundan sonra benimle aynı düşünmediklerini söyleyeceklerdir..

ben de burada onlara izin vermeyeceğim!. kimse kusura bakmasın uğraşamam.. sayfayı takipten vazgeçmelerini tavsiye ediyorum..

herkes gönlünün padişahını bulup onu takip etsin.. onları okusun ve onlarla hem-fikir olsun!..

Seksen öncesi dönemde uygulanan taktiğe dönmekte gündem ve çok yakın bir zamanda ‘milliyetçi’ ve ‘Türkçü’ geçinen büyük bir kısım Rus karşıtlığı bahanesiyle abd çıkarlarına hizmete zorlanacak.. bu durumdan istifade edecek karşı gruplar da Rusçu tutumlarıyla yine ‘solculuk’ yaptıkları zannıyla karşıda tutulacak ve danışıklı dövüş yeniden başlayacaktır!..

bu tehlikeli süreçte, bilen-bilmeyen ayrımı kalmayacağı için her kafadan ses çıkacak ve bazı ‘bilen’ler yorumlarla ahkam kesmeye çalışacaktır.. izin vermem!..

ya okuyup öğrenecekler.. ya da çekip gidecekler!..

baştan beri söyledim, çoğunuz da bilir!. azıcık yuvarlaya-bilseydim fikirlerimi bu sayfa yüz-binleri aşardı.. yapmadım!.. neleri ret ettiğimi, yine bilenler bilir!.

kıçımın dibinde olup da, bana iftira atan itler de bilir!..

bunu dostlarım da bilir.. düşmanlarım da..

bir kişi kalsa dahi bu sayfa açık kalacak ve ben o bir kişiye yazmaya devam edeceğim..

ortalık yorum mezarlığına döndü.. bilen, bilmeyen ayrımı kalmadı; yanımda iki cümle kurmaya korkan kadın-erkek burada aslan kesiliyor..

Oyun oynamıyoruz.. herkes haddini bilecek!.. ben hep bildim de, ondan söylüyorum..

beğenmiyorsan okuma!.. mecbur musun buraya yorum yapmaya!. cümle kurmaktan aciz dümbelek bize akıl verecek.. katılmadığını söyleyecek!.. katılma zaten, öğren diye yazıyoruz haspam..

On yıl önce de katılmıyordun söylediklerime.. anca şimdi geldin.. bi on yıl daha bekleyeceksin belli.. ama bizim seni bekleyecek zamanımız yok, canım efendim..

bazı dostlar, kusura bakmayın ne olur.. delirmemek elde değil..

cem yağcıoğlu / 30-11-2015 kritik eşik

Bir cevap yazın